Wiza do Federacji Rosyjskiej – kto ją wydaje?

Kobieta-renegat w Rosji

Jeżeli decydujesz się wyjechać poza obszar naszego państwa, w wielu przypadkach, a dokładniej rzecz biorąc w takich, w których nie chodzi o kraj zaliczany do wspólnoty unijnej, konieczne okazuje się załatwienie rozmaitych spraw formalnych, a wśród nich przede wszystkim wizy. Wiz jest mnóstwo i są one mocno zróżnicowane, a w głównej mierze chodzi o wizy czysto turystyczne. Tak jest Biuro rachunkowe katowice przykładowo z przekraczaniem granic Federacji Rosyjskiej. Na czym polega to pod kątem formalnym?


Na pewno trzeba mieć na względzie fakt, że wiza do Federacji Rosyjskiej składa się z kilku podstawowych elementów. Zaczynamy od banału w postaci prostego kwestionariusza do wypełnienia, który możemy znaleźć online, czy też odwiedzając konsulat, czy jakikolwiek punkt pośrednictwa bądź biuro okna Gdynia podróży, które organizuje także i tego rodzaju wymagane formalności. Punkt następny to załatwienie vouchera, a więc zaproszenia oficjalnego.
Jeszcze jedna kwestia to to, gdzie się konkretnie udać, żeby uzyskać wizę do Rosji. W grę wchodzi tu zwłaszcza Konsulat Federacji Rosyjskiej, których mieści się w Warszawie i tam mogą zgłaszać się obywatele całego naszego kraju zainteresowani wyjazdem do Rosji, a także w Poznaniu czy też w Krakowie oraz Gdańsku. Konsulat w Poznaniu obejmuje w swej obsłudze następujące regiony – dolnośląski, opolski, lubuski i wielkopolski. Krakowski konsulat przejął zaś województwa małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie czy też śląskie. Gdański konsulat to z kolei obsługa mieszkańców z rejonu warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: Kosmetyki włoskie